Menu

Blog

Jak vybrat elektroinstalaci?

Nové automobily sú stále častejšie vybavované zložitými elektronickými systémami a výber elektroinštalácie vyžaduje značné vedomosti. Elektroinštalácia prepája svetelné okruhy vozidla a prívesu. Na vozidle je zakončená zásuvkou.

jak vybrat tazne

Typová elektroinštalácia

Určená na konkrétny model vozidla, drvivá väčšina nových vozidiel sa musí po montáži kódovať, aby boli zachované všetky funkcie. Elektroinštalácia podporuje všetky funkcie vozidla a je pre neho najprirodzenejšia. Táto elektrika je odporúčaná špecialistami.

Univerzálna elektroinštalácia

Výhodou univerzálnej elektroprípojky je nižšia obstarávacia cena a tiež odpadá nutnosť programovania. Všetky vozidlá však s týmto typom elektroinštalácie nespolupracujú bez problémov. Vyrába sa v 7 aj 13pinovom variante.

13pin

Pre karavany, brzdené aj nebrzdené prívesné vozíky, ktoré sú osadené svetlom spiatočky. Tiež nutné pre nosiče bicyklov. Pre karavany sa ďalej dá elektroinštalácia doplniť o trvalé napájanie a dobíjací vodič.

13pinova elektroinstalace 13pinova elektroinstalace zapojeni
13pinova elektroinstalace 13pinova elektroinstalace zapojenie redukcie 7 -> 13

7pin

Pre bežný nebrzdený nákladný príves do 750 kg (len štandardné funkcie svetiel).

7pinova elektroinstalace 7pinova elektroinstalace
7pinova elektroinstalace 7pinova elektroinstalace zapojenie redukcie 13 -> 7

Volíte radšej prémiovú značku a kvalitu alebo ekonomickú variantu?

Častým parametrom výberu je tiež značka. V našej ponuke nájdete hneď 3 európskych výrobcov s medzinárodnou pôsobnosťou a prémiovou kvalitou. Títo výrobcovia disponujú nielen prvotriednou kvalitou, ale aj vlastnými vývojovými a testovacími centrami, vďaka ktorým spĺňajú všetky náročné a rozsiahle certifikácie. Vďaka veľkosériovej výrobe sú však aj tieto prémiové značky ekonomicky dostupné.

ERICH JAEGER

Jeden z najväčších výrobcov typových elektro zväzkov ťažných zariadení na svete. Podnik s viac ako 90-ročnou tradíciou v elektro-priemysle, zastúpený na všetkých kontinentoch. Subdodávateľ koncernu VW, PSA a Renault.

WESTFALIA

Popredný nemecký výrobca prémiových ťažných zariadení. Disponuje najvyššou kvalitou spracovania. Westfalia je hlavný dodávateľ ťažných zariadení a elektroinštalácií do prvovýroby po celom svete.

ECS

Holandský výrobca kvalitných elektroinštalácií sa počas 30 rokov stal lídrom na trhu. S viac ako 8 000 druhmi elektroinštalácií ponúka riešenie pre každé vozidlo. V prípade potreby, je možné využiť kódovanie vozidla online.