Menu

Blog

Je okolo montáže veľa „papierovania“?

Rozhodne nie, nemusíte ani chodiť na STK a vypisovať hromady papierov. Od nás po montáži obdržíte vyplnený typový list a s týmto listom len zájdete na príslušný úrad a necháte si ťažné zariadenie dopísať do technického preukazu (do 10 dní od montáže).

jak vybrat tazne

Čo keď si chcem namontovať ťažné sám?

Ak sa rozhodnete namontovať ťažné zariadenie svojpomocne alebo v servise bez poverenia na montáž, môžete tak urobiť. Po montáži je nutné s vozidlom navštíviť STK. Technici preveria typovú vhodnosť ťažného zariadenia pre vozidlo, značku schváleného typu a správnosť montáže, vrátane zapojenia a funkčnosti elektroinštalácie. Na základe kontroly obdržíte protokol STK, ktorý potom predložíte pri prihlásení. V tomto prípade typový list nepotrebujete.


Kontrola na STK Vás môže vyjsť na 10 € a poplatok za prihlásenie ťažného zariadenia na úrade je 4 €.

Postup pri montáži v našom stredisku

Najprv si na našej zákazníckej linke dohodnete termín montáže a poskytnete údaje na prichystanie typového listu. Potom už len dôjdete s vozidlom, namontujeme Vám ťažné zariadenie, obdržíte typový list a s týmto listom zájdete na úrad. Je to veľmi jednoduché a v prípade akýchkoľvek problémov Vám naši kolegovia radi poradia.


V tomto prípade platíte poplatok iba na úrade za prihlásenie ťažného zariadenia 2 €.

Vzor typového listu

vzor typoveho listu
vzor typoveho listu

Potrebné doklady na zápis:

  • Vyplnený formulár
  • Veľký technický preukaz (TP)
  • Osvedčenie o registrácii vozidla (ORV / malý TP)
  • Typový list
  • Súkromná osoba - občiansky preukaz
  • Právnická osoba - živnostenský list

Pamätajte!

Ťažné zariadenie je teda možné namontovať aj svojpomocne. V tom prípade je ale nevyhnutné postupovať presne podľa manuálu a dať si pozor predovšetkým na správne pripojenie elektroinštalácie, čo môže byť značný problém predovšetkým u moderných vozidiel.


S nami môžete ušetriť nielen peniaze, ale aj čas a nervy. Zverte Vaše vozidlo do starostlivosti našim odborníkom.

papir na tazne zarizeni