Menu

Blog

Ktoré ťažné zariadenie je pre Vás vhodné?

Neviete si rady s výberom ťažného? Pán Tažák Vám v stručnosti ukáže všetky typy ťažného, ktoré u nás môžete zakúpiť.

ktere zarizeni je vhodne?

Uchytenie gule

Pevný čap na 2 skrutky

Riešenie, v ktorom je guľa ťažného zariadenia upevnená pomocou dvoch skrutiek, alebo je pevne privarená. Najvhodnejšie riešenie pre tých, ktorí očakávajú kvalitu a spoľahlivosť.

vertikalni tazne zarizeni

Odnímateľný vertikálne

Odnímateľné čapy v sebe snúbia najvyššie pohodlie a bezpečnosť používania. Montáž ani demontáž nevyžadujú použitie fyzickej sily alebo akéhokoľvek náradia. Jedinečné technické riešenie narúša zadné línie vozidla iba minimálne.

návod
vertikalni tazne zarizeni

Odnímateľný horizontálne

Horizontálne aj vertikálne prevedenie sú vybavené zámkami proti krádeži a vyznačujú sa najmä vysokou estetikou, kvalitou a funkčnosťou.

návod
prirubovy cep

Prírubový čap

Kovaná guľa priskrutkovaná dvoma skrutkami čelne k držiaku nie je už tak bežným prevedením. Tieto čapy sú obvyklé pri úžitkových vozidlách.

prirubovy cep
elektricky sklopne tazne zarizeni

Elektricky sklopné

Integrovaná zásuvka 13-pin je zabudovaná v konštrukcii gule. Ťažné zariadenie aj elektroinštalácia je chránená proti vonkajším vplyvom (pod nárazníkom). Guľový čap sa ovláda tlačidlom v batožinovom priestore. Vzhľad nenarúša dizajn vozidla.

Volíte radšej prémiovú značku a kvalitu alebo ekonomickú variantu?

Častým parametrom výberu je tiež značka. V našej ponuke nájdete hneď 3 európskych výrobcov s medzinárodnou pôsobnosťou a prémiovou kvalitou. Títo výrobcovia disponujú nielen prvotriednou kvalitou, ale aj vlastnými vývojovými a testovacími centrami, vďaka ktorým spĺňajú všetky náročné a rozsiahle certifikácie. Vďaka veľkosériovej výrobe sú však aj tieto prémiové značky ekonomicky dostupné.

WESTFALIA

Popredný nemecký výrobca prémiových ťažných zariadení. Disponuje najvyššou kvalitou spracovania a jedinečnou antikoróznou povrchovou úpravou KTL. Westfalia je hlavný dodávateľ ťažných zariadení do prvovýroby po celom svete.

STEINHOF

Európsky výrobca s tradíciou od roku 1960 vlastniaci technický inštitút. Ideálny pomer ceny a kvality vytvárajúci bezkonkurenčný výrobok.

AUTOHAK

V súčasnosti jeden z najväčších výrobcov v Európe. V jeho portfóliu nájdete viac ako 1 500 modelov ťažných zariadení. Značka s vysokou kvalitou výrobkov a pevnou pozíciou na trhoch v Európe.