Čo všetko musím vybaviť pred a po montáži ťažného zariadenia?

Rozhodne nie, nemusíte ani chodiť na STK a vypisovať hromady papierov. Od nás po montáži obdržíte vyplnený typový list a s týmto listom len zájdete na príslušný úrad a necháte si ťažné zariadenie dopísať do technického preukazu (do 10 dní od montáže).

Čo keď si chcem namontovať ťažné sám?

Ak sa rozhodnete namontovať ťažné zariadenie svojpomocne alebo v servise bez poverenia na montáž, môžete tak urobiť. Po montáži je nutné s vozidlom navštíviť STK.. Technici preveria typovú vhodnosť ťažného zariadenia pre vozidlo, značku schváleného typu a správnosť montáže, vrátane zapojenia a funkčnosti elektroinštalácie. Na základe kontroly obdržíte protokol STK, ktorý potom predložíte pri prihlásení. V tomto prípade typový list nepotrebujete.

Kontrola na STK Vás môže vyjsť na 65-95 € a poplatok za prihlásenie ťažného zariadenia na úrade je 12 €.

Postup pri montáži v našom stredisku

Najprv si na našej zákazníckej linke dohodnete termín montáže a poskytnete údaje na prichystanie typového listu. Potom už len dôjdete s vozidlom, namontujeme Vám ťažné zariadenie, obdržíte typový list a s týmto listom zájdete na úrad. Je to veľmi jednoduché a v prípade akýchkoľvek problémov Vám naši kolegovia radi poradia.

V tomto prípade platíte poplatok iba na úrade za prihlásenie ťažného zariadenia 12 €.

Vzor typového listu

Potrebné doklady na zápis

  • Vyplnený formulár
  • Veľký technický preukaz (TP)
  • Osvedčenie o registrácii vozidla (ORV / malý TP)
  • Typový list
  • Súkromná osoba - občiansky preukaz
  • Právnická osoba - živnostenský list

 

Pamätajte!

Ťažné zariadenie je teda možné namontovať aj svojpomocne. V tom prípade je ale nevyhnutné postupovať presne podľa manuálu a dať si pozor predovšetkým na správne pripojenie elektroinštalácie, čo môže byť značný problém predovšetkým u moderných vozidiel.

S nami môžete ušetriť nielen peniaze, ale aj čas a nervy. Zverte Vaše vozidlo do starostlivosti našim odborníkom.