Menu

Obytné vozidlá

Ťažné zariadenie pre obytné vozidlá

Vyplňte formulár nižšie a my Vám zavoláme.

Prípadne nás kontaktujte na čísle 00421 950 103 510 alebo na adrese info@towpoint.sk

Ako to prebieha?

Pre zapísanie ťažného zariadenia do technického preukazu vozidla je rovnaký postup ako pri osobnom vozidle. Nemusíte na zdĺhavú STK. Od nás dostanete typový list, s ktorým stačí zájsť na dopravný inšpektorát, kde Vám údaje zapíšu.

Zariadenie pre obytné vozidlá nám dodáva nemecká firma AL-KO (SAWIKO), ktorá je špičkou v odbore. Samozrejmosťou je tak pevný, ako aj odnímateľný guľový čap podľa Vašej voľby.

Pokiaľ je potrebné predĺžiť nosný rám nadstavby, tak demontujeme nosníky, namontujeme výstuhy, ktoré sú prípravou na nový, dlhší rám a potom následne aj na ťažné zariadenie s elektroinštaláciou.

Kvôli vysokej rozmanitosti prevedenia obytných vozidiel nám stačí oznámiť VIN kód vozidla, podľa ktorého si u výrobcu dohľadáme presnú špecifikáciu podvozku Vášho vozidla. Vďaka tomu sme rýchlo schopní uviesť presnú cenu montáže.

Kontaktné údaje

Doplňte prosím všetky zvýraznené údaje, aby sme Vás mohli kontaktovať s konkrétnou ponukou pre Vaše vozidlo.

Vyplňte svoju e-mailovú adresu v správnom formáte.

Vyplňte svoje telefónne číslo.

Za odoslanie nezáväznej žiadosti o ponuku získate v prípade realizácie montáže naviac redukciu na zásuvku zdarma.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby kontaktovania zákazníckym centrom v súvislosti s ponukou montáže ťažného zariadenia

Odosielame požiadavku, majte strpenie...

Prečo si nechať namontovať ŤZ na karavan?

Vďaka ťažnému zariadeniu si môžete cestovanie v karavane veľmi spestriť. Ťažné zariadenie je možné použiť na prepravu bicyklov, nadmerného športového vybavenia, motocyklov a skútrov. V prípade využitia pripojenia prídavného vozíka je možné ľahko previesť člny, kone, či akýkoľvek iný vozík. Cestovanie v obytnom vozidle sa tak môže stať veľmi pestrím a možnosti použitia ŤZ sú skutočne neobmedzené.


Čo je dôležité vedieť pri nákupe ťažného zariadenia?

Či už vlastníte osobný automobil, SUV, alebo obytný automobil rozdiely v montáži ŤZ sú v podstate zanedbateľné, pokiaľ Vaše vozidlo už má predĺžený rám. Pokiaľ nie, je súčasťou montáže tiež predĺženie nosného rámu, na ktorý sa montuje ťažné zariadenie. Samotná montáž ťažného zariadenia a elektro prípojky nie je zložitejšia ako pri osobných automobiloch. V každom prípade je dôležité poznať dobre parametre svojho vozidla. Skoro všetky dôležité informácie o svojom vozidle sa dozviete z technického preukazu. Všeobecne platí, že musí byť guľa ťažného zariadenia vzdialená od zeme vo výške od 350 do 420 mm, a to pri naloženom vozidle.


Hodnoty, ktoré by ste mali poznať

Hmotnosť

Ťažná kapacita:

Rám vozidla:

D-hodnota

Ďalšie príslušenstvo pre obytné vozidlá

Na predĺžený rám, prípadne na zadnú stranu vozidla, sme schopní namontovať aj iné doplnky.