Ako vyplniť formulár?

Chceli by ste si zaobstarať ťažné zariadenie a neviete si rady s vyplnením nášho formulára? Nevadí. Prejdeme si to spolu krok po kroku.

Čo treba skontrolovať pred vyplnením formulára?

Ešte než sa pustíte do vyplňovania, overte si vo veľkom technickom preukaze, či za svojim autom môžete ťahať prípojné vozidlo. Je tu uvedená maximálna hmotnosť, a to pre brzdený alebo nebrzdený príves. Pokiaľ na vás v tomto mieste technického preukazu budú číhať nuly, znamená to, že vaše vozidlo nie je na ťahanie prispôsobené. Guľu ale môžete využiť napríklad pre nosič bicyklov alebo prepravný box.

Ako vyplniť formulár?

1. krok: Vyberte značku, model a motorizáciu vášho vozidla
Všetky potrebné údaje nájdete vo veľkom technickom preukaze

2. krok: Nakonfigurujte si ťažné zariadenie podľa vlastných požiadaviek
V konfigurátore nižšie si navoľte vaše požiadavky a preferencie. Na ich základe získate predbežnú informáciu o cene.

 • Cena/kvalita
  Každé ťažné zariadenie, ktoré od nás odchádza, spĺňa požiadavky na vysokú kvalitu. Jedným z dôležitých parametrov pri výbere ťažného zariadenia je ale jeho značka. Preto je pre nás dôležité vedieť, či hľadáte prémiovú kvalitu svetového výrobcu alebo dávate prednosť ekonomicky dostupným variantom.

  V našej ponuke nájdete hneď 3 európskych výrobcov s medzinárodnou pôsobnosťou a prémiovou kvalitou. Títo výrobcovia disponujú nielen prvotriednou kvalitou, ale aj vlastnými vývojovými a testovacími centrami, vďaka ktorým spĺňajú všetky náročné a rozsiahle certifikácie. Vďaka veľkosériovej výrobe sú však aj tieto prémiové značky ekonomicky dostupné.


 • Upevnenie gule
  Súčasťou každého ťažného zariadenia je takzvaný spojovací guľový čap (guľa). Ide o viditeľnú časť, na ktorú sa pripája príves či iné zariadenie. Guľa pritom môže byť upevnená niekoľkými spôsobmi. Pred prvým kontaktom nám ale postačia informácie, či máte záujem o pevné alebo odnímateľné čapy.

 • Zásuvka
  K ťažnému zariadeniu je potrebná aj elektroinštalácia prepájajúca svetelné okruhy vozidla a prívesu. Na vozidle je elektroinštalácia zakončená zásuvkou. Podľa počtu pinov zásuvky potom rozlišujeme elektroprípojky 7-pólové alebo 13-pólové.

  Akú teda zvoliť? Pre bežný nebrzdený príves do 750 kg spravidla postačí 7 pinová zásuvka. Pokiaľ budete chcieť ťahať brzdený nákladný príves s hmotnosťou nad 750 kg, karavan alebo nosič bicyklov so svetelnou rampou, voľte 13 pinovú zásuvku

  Podrobné členenie elektroinštalácií vrátane spôsobu pripojenia na vozidlo.
 • Redukcia
  V prípade realizácie montáže navyše získate redukciu na zásuvku zadarmo.

3. krok: Kontaktné údaje
Vyplňte svoje kontaktné údaje, aby sme sa s vami mohli spojiť.

4. krok: Odošlite nezáväzný dopyt
A je to! Teraz už stačí iba počkať na telefonát. Čo najskôr sa vám ozveme, aby sme spoločne prešli všetky detaily. Ponuku upravíme podľa vašich požiadaviek a v prípade záujmu o montáž zjednáme termín. Potom už len pristavíte vozidlo k najbližšiemu montážnemu stredisku. Je to ľahké!


Potrebujete ešte s niečím poradiť? Obráťte sa na nás prostredníctvom chatu dole na stránke, volajte na telefónne číslo 00421 950103 510 alebo nám napíšte na info@towpoint.sk . Sme tu pre vás pracovný všedný deň od 7:30 do 17:00 hod.