Neviete si rady s elektroinštaláciou?

Nové automobily sú stále častejšie vybavované zložitými elektronickými systémami a výber elektroinštalácie vyžaduje značné vedomosti. Elektroinštalácia prepája svetelné okruhy vozidla a prívesu. Na vozidle je zakončená zásuvkou.

Typová elektroinštalácia

Určená na konkrétny model vozidla, drvivá väčšina nových vozidiel sa musí po montáži kódovať, aby boli zachované všetky funkcie. Elektroinštalácia podporuje všetky funkcie vozidla a je pre neho najprirodzenejšia. Táto elektrika je odporúčaná špecialistami.

Univerzálna elektroinštalácia

Výhodou univerzálnej elektroprípojky je nižšia obstarávacia cena a tiež odpadá nutnosť programovania. Všetky vozidlá však s týmto typom elektroinštalácie nespolupracujú bez problémov. Vyrába sa v 7 aj 13pinovom variante.

 

13pin

Pre karavany, brzdené aj nebrzdené prívesné vozíky, ktoré sú osadené svetlom spiatočky. Tiež nutné pre nosiče bicyklov. Pre karavany sa ďalej dá elektroinštalácia doplniť o trvalé napájanie a dobíjací vodič.

Návod na zapojenie redukcie 7pin → 13pin

7pin

Pre bežný nebrzdený nákladný príves do 750 kg (len štandardné funkcie svetiel).

Návod na zapojenie redukcie 7pin → 13pin

 

Volíte radšej prémiovú značku a kvalitu alebo ekonomickú variantu?

Častým parametrom výberu je tiež značka. V našej ponuke nájdete hneď 3 európskych výrobcov s medzinárodnou pôsobnosťou a prémiovou kvalitou. Títo výrobcovia disponujú nielen prvotriednou kvalitou, ale aj vlastnými vývojovými a testovacími centrami, vďaka ktorým spĺňajú všetky náročné a rozsiahle certifikácie. Vďaka veľkosériovej výrobe sú však aj tieto prémiové značky ekonomicky dostupné.

 

ikony


ERICH JAEGER

Jeden z najväčších výrobcov typových elektro zväzkov ťažných zariadení na svete. Podnik s viac ako 90-ročnou tradíciou v elektro-priemysle, zastúpený na všetkých kontinentoch. Subdodávateľ koncernu VW, PSA a Renault.

 

ikony
WESTFALIA
Popredný nemecký výrobca prémiových ťažných zariadení. Disponuje najvyššou kvalitou spracovania. Westfalia je hlavný dodávateľ ťažných zariadení a elektroinštalácií do prvovýroby po celom svete.

 

ikony
ECS
Holandský výrobca kvalitných elektroinštalácií sa počas 30 rokov stal lídrom na trhu. S viac ako 8 000 druhmi elektroinštalácií ponúka riešenie pre každé vozidlo. V prípade potreby, je možné využiť kódovanie vozidla online.